MEKANLAR

Geri

Bosphorus Palace Otel

İster iş toplantısı ve yemekleri, ister düğün, nişan gibi özel davetlerinizde tarihin derinliklerinde gezintiye çıkabilir, bu büyülü atmosferi misafirleriniz ile İstanbul’un İlk Yalı Otel’inde yaşayabilirsiniz. Butik Otel, seçkin misafirlerine nefes kesen İstanbul’un merkezine yakın olmanın avantajını yüzyıl öncesinin kültürü ile aynı anda sunuyor.

Osmanlı’nın ihtişamı, boğazın mavisiyle buluşuyor...

1876-1909 yılları arasında Debreli İsmail Paşa’ nın yalısı olarak kullanılmıştır. 1983 yılında yanan yalı, eldeki röleve projeleri ve fotoğraflara dayanılarak eskisine uygun olarak 1993-1996 tarihlerinde Turizm Bakanlığı’nın tahsis ve onayı ile “Yalı Turizm Yatırımları ve İşletmeciliği A.Ş.” tarafından yeniden aslına uygun şekilde inşa edilerek Bosphorus Palace Hotel olarak turizme kazandırılmıştır. Debreli İsmail Paşa Yalısı Neo-Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden biridir. 

1486 metrekare arsa üzerine kurulu yapı 300 metrekaredir. Yalının, bahçe yönü harem, deniz yönü selamlık olarak kullanılmıştır. Otel; Osmanlı motifleri ile bezenmiş yaldızlı,çentikli zarif tavan süslemeleri, kristal avize, orijinal padişah fermanları ve el yazmaları ile karşılamakta, boğazın mavi suları ile kucaklamakta ve kişiye özel misafirperverlik anlayışı ile ağırlamaktadır.

Tamamı ince bir beğeninin eseri, her biri ayrı dekorasyona sahip 14 delüks odası içerisinde, 
Standart odalarımız çatı katında bulunup, balkonlu, biri deniz diğeri bahçe manzaralı olup, 2 adettir. 
 Bosphorus Garden Room; bahçe manzaralı olup, 1. ve 2. katlarda yer alır, toplam 5 adet olup, 1 tanesi geniş bir balkona sahiptir. 
Superior odalarımız ; hem bahçe hem deniz manzaralı olup, otelimizde orta katta 2 adet bulunmaktadır. 
Bosphorus Deluxe odalarımız; cepheden deniz manzaralı, jakuzili olup, orta katta 2 giriş katta 2 adet olmak üzere toplam 4 oda bulunmaktadır. 
Bosphorus Palace Room ; 3 cephe deniz manzaralı ve jakuzili olmak üzere, 2. katta yer alıp, otelimizde 1 adet bulunmaktadır.