Sosyetenin Kalbi 26OCA
Sosyetenin Kalbi

GELENEĞİN VE MODERNİZMİN BİR ARADA OLDUĞU KINA ORGANİZASYON EROL YILDIRIM 
Sevincin ve hüznün bir arada yaşandığı kına gecelerinin tarihi çok eski yıllara dayanmaktadır. Farklı ritüellerde kutlanan kına geceleri genç kızların vazgeçilmez eğlencesidir. Eskiden kına geceleri düğünden bir gün önce kız evinde yapılmaktaydı. Kına gecesine gelinin kız arkadaşları katılır, oyunlar oynanır halaylar çekilir ve kına yakılırdı. Bu gelenek zamanla modern bir anlayışı benimseyerek yerini daha büyük kutlamalara bıraktı. Önceden daha sade yapılmasına özen gösterilen kına gecesi şimdilerde herkesin daha iyisi ve daha güzelini yapma çabasına girmesi sonucu tatlı bir rekabeti ortaya çıkardı.
Yeni evlenecek olan genç kızlar hayallerinin ötesinde kendilerinin ve ailelerinin mutlu olabileceği kına gecesi hayal ediyor. Türkiye’nin ilk kına gecesi organizasyonu firması olan kına organizasyon Erol Yıldırım gelinleri bu özel geceye hazırlıyor. Yıllarca unutulmayacak, geleneğin ve modernizmin buluştuğu kına geceleri ile farkındalık yaratan Kına Organizasyon Erol Yıldırım bir çok ünlü ve sosyetenin ilgi odağı oldu.
Erol Yıldırım, S. İ. A. Medya Grup bünyesinde yer alan “Evleniyoruz” adlı derginin reklam departmanında çalışarak ilk iş hayatına atıldı. Yoğun çalışmalar sürdüren Erol Yıldırım hem iş hem de üniversite hayatını bir arada sürdürdü. İş hayatına önemli adım atmak isteyen Yıldırım kendi işini kurmak istedi. 6 yıllık araştırma sonucunda evlilik sektörüne yoğunlaşarak kına gecesi organizatörlüğü yapmaya karar verdi. 2007 yılında Kına Organizasyon markası ile kendi işini kurdu ve bu sektördeki duruşunu sağlamlaştırdı.
Kına organizasyon markası ile birçok fuar açan Erol Yıldırım yaptığı bu çalışmalar sonucu pek çok basın kuruluşlarında ve yazılı görsel medya kuruluşlarında isminden epey söz ettirdi. Gelişen ve ilgi gören Kına Organizasyon markası 2012 yılında Erol Yıldırım tarafından Kına Organizasyon Erol Yıldırım olarak değiştirildi.
“ EVLİLİK DÜNYASINDA BÜYÜK BİR SEKTÖR OLUŞTURDUK”
Kına organizasyon işini büyük bir sektör haline getirmek amacıyla yola çıktığını vurgulayan Erol Yıldırım, “ Dekorasyonun ve eğlencenin merkezi olma hedefi ile çıktığımız yolda amacımıza ulaştığımızı söyleyebilirim. Evlilik dünyası içinde kına gecesi gibi büyük bir sektör oluşturduk.” şeklinde konuştu.
KINA ORGANİZASYONU BÜYÜK REVAÇTA 
Kına gecesi organizasyonları evlilik sektöründe hareketliliği sağladı. Sektörün en çok bilinen organizasyon firması Kına Organizasyon Erol Yıldırım hazırladığı göz alıcı kına geceleriyle toplam 60 adet plaket ve bir çok ödüle layık görüldü. Çok kez katıldığı kanallarda ilgi gören Erol Yıldırım firmasının başarısının arkasında işini benimsemek ve sevmek olduğunu dile getirdi.
İşinin daha iyisini yapabilmek için her yıl Arap Emirlikleri’ne giden Erol Yıldırım evlilik fuarlarını dolaşarak her geçen gün işini geliştirmekte ve modayı takip ederek farklı yöreleri harmanlamasıyla Türkiye’ye en yeni tasarımları getirdi. Bunun yanı sıra evliliğe adım atan genç kızların önem verdiği kına gecelerini daha da renkli hale getirmek için yeni trend olan türkü söyleyen, tepsi taşıyan ve dans eden robot nedimeyi insanlara sundu. Robotlara ilginin yüksek olduğunu dile getiren Yıldırım, “ Robotlara özel yazılımlar yüklüyoruz, bu yazılımlar sayesinde robotlar soru cevap şeklinde konuşuyor veya türkü söylemesi gibi bir çok görev üstleniyor. Robotların kına gecesindeki fiyatı 10-12 bin lira arasında değişiyor.” şeklinde konuştu. Yaptığı bu çalışmalarla bir çok firmanın açılmasında öncü olan Erol Yıldırım hız kesmeden farklı tasarımlarla kına gecelerini hazırlamaya devam ediyor.

KINA ORGANİZASYON EROL YILDIRIM İLE BİR ÇOK ÜNLÜNÜN KINA GECESİ RENKLENİYOR
Kına Organizasyon Erol Yıldırım çalışmasının 14. Yılında, kültürel değerleri modern yaşamla sentezleyerek unutulmaz kına organizasyonlarını bizlere sunuyor. Yaklaşık 20 bin kına organizasyonu düzenleyen Erol Yıldırım bir çok ünlü ve sosyetenin Osmanlı’dan günümüze gelen kına gecelerini en özel şekilde hazırlıyor. İdil ve Mert Fırat, Neslihan Alkoçlar ve Engin Altan Düzyatan, Yeliz Yeşilmen, İpek Tanrıyar, Oya Unustası, İpek Özkök, Zahide Yetiş ve Şafak Özbir gibi bir çok ünlünün kına gecelerini düzenleyerek bu işi özenle yapmanın gururunu yaşıyor.
Gelin adaylarına ve yakınlarına unutulmayacak ve kendilerini özel hissedecek bir gece düzenleyerek yaptığı çalışmanın güvencesini “ Nasıl bir kına gecesi hayal ediyorsanız, bunu bizimle paylaşmanız yeterli.” Sözüyle veriyor.


HAYALLERİNİZİN ÖTESİNDE YAPILAN KINA GECESİ ŞÖLENİ 
Erol Yıldırım kına gecesinde işini layıkıyla yapan genç ve dinamik bir ekiple gelin adaylarının bu özel gününü görsel bir şölene dönüştürüyor. Profesyonel kadrosuyla halk oyunlarında başarılı dans ekibinden zenneye, kına gecesinde giyilecek özel tasarlanmış kıyafetlerden aksesuarlara, kişiye özel mekan seçiminden Hindistan’dan özel getirilen Hint kınasına kadar her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünen Erol Yıldırım hafızalardan silinmeyecek ve adını yıllarca söz ettirecek muhteşem bir kına gecesi düzenlediğini şu sözlerle aktarıyor: “ Düğün sahibini memnun edecek tüm detayları düşünüyoruz. Genç kadroya sahip kına ekibimizle, gelinlerimiz için duvaktan kına gecesi gülüne, kaftan ya da bindallıya kadar pek çok renk ve desende kıyafet temin ediyoruz. Gelinin arkadaşları için kaftanlar hazırlıyoruz. Tüm bunları yaparken damat bey ve arkadaşlarını da unutmuyor onlar için de özel kostüm ve fes hazırlıyoruz. Kına yakmak için özel kına tepsisi hazırlıyor ve yaş kınayı tüm misafirlere dağıtıyoruz. Renk seçenekleri de mevcut olan kına tahtı sunuyoruz. Standart olarak sunduğumuz bu ve buna benzer bir çok hizmet dışında Hint kınasından şerbetçiye, kuğu modeli tahttan, salıncak kına koltuğuna, üçlü kafes taht modelinden dilek ağacına, kahveci güzeli kına hatıra panosundan dansöz ve zenneye, fasıl ekibinden davul zurna ekibine kadar alternatif sunuyoruz. Tüm bu seçeneklere bir de hayallerinizi ekliyoruz.”